DVB-T2 je tady...

Další vlna vypínání stávajícího signálu DVB-T proběhla, ale některé kanály jsou stále funkční i na starších TV. Jak to ? V Polabí se, díky rovinatému povrchu, totiž nechytá pouze "Praha", ale i vzdálenější přijímače. Nicméně i na ně dojde a televizory bez DVB-T2 budou nefunkční.

Je třeba mít obavy?

URČITĚ NE, protože...

V podstatě se opakuje situace podobná té při přechodu z analogu na digitál. Stejně jako tehdy je zapotřebí i dnes pořídit přístroj kompatibilní s novým vysílacím systémem. Až na výjimky existují 3 nejběžnější způsoby řešení.

1. koupě nového televizoru s tunerem DVB-T2, výhodou je jeden dálkový ovladač a větší komfort obsluhy, nevýhodou je vyšší cena (malé TV zhruba od 4000 Kč)

2. koupě set-top-boxu s DVB-T2, výhodou je minimální pořizovací cena (okolo 1000 Kč), nevýhodou jsou 2 dálkové ovladače potřebné k plnému ovládání  kompletu.

3. koupě satelitního zařízení, kterého se změna vysílání netýká, výhodou je mnohem větší programová nabídka, vyšší kvalita obrazu, nevýhodou je  vyšší pořizovací cena, nutná montáž parabolické antény vně objektu, měsíční nebo roční platby poskytovateli.

Rozhodnutí je na Vás, rádi Vám doporučíme to nejlepší pro Vaše konkrétní podmínky a zajistíme i veškeré služby spojené s instalací nebo montáží, ale v každém případě doporučujeme nenechávat vše na poslední chvíli.